30.10.12

Lovely Prague part 2

Pražský hrad a katedrála / Prague castle with cathedral

Share:

27.10.12

What I would buy right now

What I would buy right now
 - aneb na co od léta pečlivě šetřím. Na co šetříte vy? Máte nějaký vysněný kousek na podzim/zimu?

* - alias what I've been saving for since summer. Are you saving for something nice? Do you have your dreamy piece for fall/winter? 


Share:

Let's fight for summer again!


Share:

14.10.12

Today's models


Než přidám outfit, dovolím si jeden netradiční příspěvek, který se ale samozřejmě týká módy. Když jsem prohlížela fotky z letošních fashion weeků, nemohla jsem si nevšimnout modelek, které jsou aktuálně na vrcholu. Musím říct, že mě celkem udivuje, jaké slečny se dokázaly dostat tam, kde jsou. Posuďte samy...

* Before I'll add outfit pics, I bring up to you one post about models. When I was going through all of fashion weeks photos I was really suprised what kind of girls are now in one's heyday. Judge yourself.

Share:

13.10.12

New fall coat for my blog


 Určitě jste si všimli nového designu mého blogu. Dodělala jsem ho ráno a jsem s ním opravdu spokojená. Nejdůležitější je pro mě ale váš názor, tak se prosím podělte. Líbí se vám nový vzhled?

* You've definitely registred the new design of Franche meets fashion! I finished it this morning and I'm really satisfied with result. But, the most important for me is your opinion! So, please share it with me and others. Do you like this new coat of blog?
Share:

Dear, I'm leaving, taking my suitcase and spikes, xoxo


Share:
© Franche meets fashion | All rights reserved.
Blogger Template Designed by pipdig